Доделени „Еми” наградите за 2019 година

Од:

На свеченото 71. доделување на „Еми” наградите синоќа во Лос Анџелес, за најдобра драма е прогласена ТВ серијата Game of Thrones.

Наградата во категоријата комедија пак, ја освои серијата „Fleabag” (Флибег). Најдобар глумец во комедија е Бил Хедер („Бери“), а најдобра глумица – Фиби Волер-Бриџ („Флибег“).

За најдобар глумец во жанрот драма, прогласен е Били Портер („Поза“), а за најдобра глумица – Џоди Комер.

Најдобра мини-серија е „Чернобил”.

Би можело да ве интересира

Џенифер Лопез се надева на Оскарот годинава

Ана Ололовска

Де Ниро жали за еден заеднички филм со Пачино

Ана Ололовска

Ворнер брос: „Џокерот“ не е херој

Ана Ололовска

ВИДЕО: Меган Трејнор ја преработи легендарната „I’ll Be There For You“

Ана Ололовска

ВИДЕО: Питер Динклиџ ја доби четвртата, рекордна „Еми“ статуетка за машка споредна улога

Ана Ололовска

„Гардијан“: „Сопранови“ е најдобра ТВ серија на 21. век

Ана Ололовска