ВИДЕО: Дива свиња „го прекрши“ полицискиот час и се прошета во центарот на Солун

Од:

Во текот на ноќта, за време на полицискиот час, дива свиња се прошетала на плоштадот „Аристотел“ во центарот на Солун, а нејзиното дрско прекршување на заштитните мерки против ширењето на коронавирусот беше забележано на снимка која се споделува на социјалните мрежи.

„Прошетката“ на дивата свиња ја снимил полицаец кој бил на служба, тој го објави видеото со коментар дека се наоѓа пред полициската станица на централниот солунски плоштад.

Според медиумите од Солун, дивата свиња веројатно од шумата Сеих Су, што се наоѓа во северниот дел на градот, во потрага по храна и непречена од никого, стигнала до плоштадот „Аристотел“.

И во текот на минатиот месец имало случаи на диви свињи да се забележат во источниот дел на градот, но ова е првпат тие да стигнат во строгиот центар.

Би можело да ве интересира

Како кучето да се заштити од жештините?

Ана Ололовска

Бразилски поштар пријател на животните

Ана Ололовска

Дузина слонови ќе летаат од Англија до дивините на Кенија

Ана Ололовска

ВИДЕО: Индиец уапсен зашто сакал неговото милениче „да лета“ со балон

Ана Ололовска

По 3.000 години, тасмански ѓавол се роди во континентална Австралија

Ана Ололовска

ВИДЕО: Мачка скокна од петти кат за да се спаси од пожар, доскокот за највисока оценка

Жарко Настоски