„Див“ таксист за возење од пет минути наплатил 1.000 евра

Турист во Нов Зеланд направил скандал откако таксист му наплатил 950 долари за петминутно возење низ Велингтон.

Кога го напуштил возилото и почнал да станува видно нервозен, возачот побегнал, но сепак, патникот успеал да види од која такси-компанија е автомобилот. Забележал дека таксистот има лиценца на предното седиште и „ништо не укажувало на тоа дека нешто не е во ред”.

Било оценето дека се работи за фирмата Такси Велингтон, но оттаму потврдиле дека таксистот не е вработен кај нив. Тоа значи дека лиценцата била лажна, а такси возилото – нелегално.

Би можело да ве интересира

Најчести имиња во Србија се Софија и Лука

Ана Ололовска

Затајувале данок „по Божја волја“

Ана Ололовска

Пронајдена порака в шише од пред 50 години

Ана Ололовска

Инстаграм тренд: Тетоважа на увото

Ана Ололовска

ВИДЕО: Нова идеја за оригинално селфи што може да убие

Ана Ололовска

Најчести психопати меѓу колегите

Ана Ололовска