Диско кралицата Дона Самер ја изгуби битката со ракот

Од:

Диско кралицата Дона Самер ја изгуби битката со ракот во 63 година од својот живот. Познатата пејачка подолго време боледуваше од тешката болест но сепак работеше на својот нов албум кој останува недовршен.

http://www.youtube.com/watch?v=C2q2bis6eLE

Дона Самер ќе остане запаметаена по големото влијание кое го направи на светската музичка сцена во седумдесеттие години, кога нејзините хитови „Lasт dance“, „Bas girls“, „Hot stuff“не се симнуваа од топ листите и диско подиумите.

Жената со многу таленти од кои најголемиот беше нејзината верба има добиено пет награди „Grammy “ и шест „American music awords“.

Би можело да ве интересира

Ана Ивановиќ повторно бремена: Поранешната тенисерка ја објави радосната вест

Ана Ололовска

Почина актерката Џина Лолобриџида

А1он

Крис Прат ги покажа стомачните мускули

Горан Наумовски

Брус Вилис е тешко болен: „Тажно е да се гледа легенда како Брус како се распаѓа“

Катерина Ѓуровски

Исчезнатата американска актерка пронајдена мртва

Ана Ололовска

Боб Сагет починал од повреда на главата

Ана Ололовска