Девојчето кое за една минута ги воодушеви сите

Од:

На 20. фестивал за едноминутни филмови во Пожега, едно девојче ги крена сите на нозе.

Ана самата ја глуми „Ана“ во филмот и има една желба, „сакам братче“.

Околу снимањето на филмот се погрижиле нејзините родители и роднини и не било воопшто тешко се да оди по планот, имајќи предвид дека Ана многу сака да фрла предмети во корпа за ѓубре и да прави хаос по дома.

А дали навистина сака братче, којзнае!?

Би можело да ве интересира

Режисери и продуценти бараат да не се крати буџетот за филм – упатија писмо до Министерството за култура

А1он

„Бизнисот на задоволството“ во друштво на Оскаровци

Пол Мескал глуми во филм кој ќе се снима повеќе од 20 години

Горан Наумовски

Интернационална премиера на филмот „Досие Иднина“ на филмскиот фестивал во Нанси

Изведба на проектот „Реобмислување – филм, музика и поезија” во Крива Паланка

Краткометражниот игран филм „Шеќерни луѓе“ на Сузана Диневски продолжува да доминира на меѓународни филмски фестивали