Денис Родман обвинет за кражба во јога студио

Од:

Врз основа на 20-минутна снимка од сигурносна камера, сопственици на јога студио во Њупорт Бич во Калифорнија го обвинија поранешниот НБА кошаркар Денис Родман за вмешаност во две кражби при што е предизвикана штета од илјадници долари.

Али и Аријана Шах, сопственици на „Вајбс хот јога“, изјавија дека со човекот што, наводно, изгледа како Родман, имало друг непознат маж, жена и еден поранешен вработен во клубот.

При втората кражба, Али го гледал чинот во живо. Веднаш повикал полиција и тие стигнале за 10 минути, но дотогаш четворицата криминалци избегале.

И работничката на смена раскажува дека „Родман ја замолил да му го покаже студиото”.

Би можело да ве интересира

Поранешниот маж на Ејми Вајнхаус преку тужба бара милион фунти

Ана Ололовска

ВИДЕО: Бијонсе фотошопирана на плакатот за „Кралот лав“

Ана Ололовска

Феј Данавеј ѝ удри шлаканица на колешка

Ана Ололовска

Ќерката на Берни Еклстон по вторпат ќе стапи в брак

Ана Ололовска

Потресна слика од Џони Деп од болница: Крвав на носилка по нападот од поранешната сопруга

Ана Ололовска

Натали Имбрулија го очекува своето прво дете во 45-тата година

Ана Ололовска