Ден на Мајкрософт „Технологијата во облак го помага општеството“

Од:

– „Технологијата во облак го помага општеството” е насловен денот на Мајкрософт посветен на НВО секторот, што ќе се одржи денеска на Скопски саем, во организација на Фондацијата Метаморфозис со поддршка на Мајкрософт.

dobivaj vesti na viber

На претставниците на граѓанскиот сектор ќе им биде овозможено да научат повеќе за можностите како да добијат софтверски донации и донација во вредност од 5000 долари на Microsoft Azure од програмата на Мајкрософт за поддршка на граѓанскиот сектор, кој во Македонија и Балканот се спроведува од страна на Фондацијата Метаморфозис, преку платформата Теchsoup Balkans.

Најавено е обраќање на генералниот менаџер на Мајкрософт Македонија Љупчо Георгиев и Бардил Јашари, извршен директор на Фондацијата Метаморфозис.

Би можело да ве интересира

Мајкрософт: Цел на руска информативна шпионажа се 42 земји кои и помагаат на Украина

А1он

Мајкрософт купува компанија за игри за речиси 70 милијарди долари

А1он

ЕК одобри Мајкрософт да ја купи „Нуанс“ за 16 милијарди долари

Ана Ололовска

Рекорден нето профит на „Мајкрософт“ од преку 20 милијарди долари

Ана Ололовска

„Легион плеј“ – нова рачна конзола на „Леново“

Ана Ололовска

Мајкрософт и Линкедин го одложија враќањето на вработените во канцелариите

Ана Ололовска