Деми Ловато и нејзиниот свршеник си купија куќа од седум милиони долари

Од:

Американската пејачка Деми Ловато неодамна се сврши со нејзиниот долгогодишен партнер Макс Ехрих, а сега, тие си купија и куќа вредна седум милиони долари.

Куќата има шест спални соби и девет бањи, а внатрешниот дизајн е направен во модерен стил. Деми ќе има и пространа кујна со сите потребни работи коишто се очекуваат во една луксузна резиденција во долината Сан Фернандо, во Округот Лос Анџелес.

Покрај кујната, има и пространа трпезарија, огромни прозорци и прекрасен поглед надвор. Просторот е надополнет со разни слики на ѕидовите и златни детали кои совршено се вклопуваат со боите на куќата.

За дружење и забава, куќата има соба со билјард, бар и свое домашно кино.

Американската пејачка, текстописец и глумица подолго време ја продаваше својата луксузна вила во Холивуд Хилс и конечно успеа да ја продаде оваа година. Деми изјави дека се надева оти ќе биде многу посреќна во новата куќа.

Би можело да ве интересира

Листа од 26 песни кои Двејн Џонсон – „Карпата“ ги слуша додека тренира

Ана Ололовска

Куќата на Елвис Присли се продава за 30 милиони долари

Ана Ололовска

Емилија Кларк и Метју Смит сликани заедно

Ана Ололовска

Бред Пит и Џенифер Анистон повторно заедно на екранот

Ана Ололовска

Бар Рефаели осудена за затајување данок

Ана Ололовска

Почина лејди Дајана Риг

Ана Ололовска