Де Ниро жали за еден заеднички филм со Пачино

Од:

Роберт де Ниро и Ал Пачино досега глумеле заедно во четири филма, меѓу кои и последниот проект на Нетфликс – „Ирецот“ (The Irishman).

Другите три се „Кум 2“ (The Godfather: Part II) од 1974 година, „Жештина“ (Heat) од 1995. и „Праведно убиство“ (Righteous Kill), филм што излезе 2008 година. Токму за последниов наведен филм, во нивното неодамнешно заедничко интервју за „Варајети“, Де Ниро истакна дека жали што воопшто бил снимен.

– Тогаш и нему му реков: Следниот пат ќе направиме филм по наш вкус, рече Де Ниро во интервјуто.

Филмот „Праведно убиство“ не мина добро ни кај критичарите, ниту кај публиката.

„Ирецот“ својата премиера ја имаше минатата седмица и засега оценката на ИМДБ гласи 8,5/10.

Би можело да ве интересира

Почина тригодишната ќерка на глумецот Мигел Сервантес

Ана Ололовска

Доли Партон е горда на својот младешки изглед

Ана Ололовска

Почина актерот Роберт Форстер

Болт вмешан во масовна тепачка во ноќен клуб

Роберт де Ниро обвинет за полова дискриминација

Ана Ололовска

Џенифер Лопез се надева на Оскарот годинава

Ана Ололовска