Црква во Фулам претворена во луксузен дом од 16 милиони евра

Од:

Оние кои имаат 15 милиони фунти и бараат може да се вселат во лондонската населба Фулам… Станува збор за црква којашто во меѓувреме е претворена во луксузен дом.

Надворешноста на црквата е обновена, а внатрешноста е променета и усогласена со современите стандарди. Сепак, останале некои оригинални детали, како што се прозорците и високите тавани. Сега е додаден и затворен базен, киносала, вежбалница…

Зданието има шест ката, четири големи спални соби со бањи, гардеробер, голема трпезарија, кујна и простории за појадок и прием. Имотот има и раскошна градина.

Црквата е изградена во 1841 година, а зад проектот стои архитектот Едвард Блор, познат и по Бакингемската палата. Цената засега изнесува 15 милиони фунти (малку над 16 милиони евра).

Би можело да ве интересира

Погон за слатки во Лондон претворен во луксузен стан

Ана Ололовска

Луксузен стан на врв од зграда на Флорида од 21 милион долари

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Стариот училишен автобус го претвори во фасцинантен модерен стан: Секој би сакал да живее тука

Ана Ололовска

Нови уникатни зданија најавени за годинава и наредниот период

Ана Ололовска

Кејт Винслет го продава својот стан во Њујорк

Ана Ололовска

ВИДЕО: Уметничката Кет вон Ди го претвори својот дом во „Земја на чудата“

Ана Ололовска