„Чуварката од плажата“ во шестата деценија позираше речиси гола

Од:

Поранешната ѕвезда од „Чувари од плажата“, Дона Д’Ерико направи фотосесија во добротворни цели. Фотографот зад сликите е Ник Салимбени.

Глумицата која е во своето шесто десетлетие од животот, позираше гола, само со црвена боја на себе.

На Инстаграм таа објави една фотографија, со покана обожавателите да ги купуваат другите. Целта на кампањата, како што нагласи Д’Ерико, е да се соберат пари за спасување на жртви на трговија со луѓе, образование за ранливите категории и помош да се вратат на самостојниот живот.

Дона се придружи на поставата на „Чувари од плажата“ во 1996 година, а потоа глумеше и во засебната серија „Ноќните чувари од плажата“.

Би можело да ве интересира

Опра Винфри донира 10 милиони долари за борбата против коронавирусот

Ана Ололовска

Ирина Шајк се гледа со холивудскиот заводник Вито Шнабел

Ана Ололовска

Таткото на Лејди Гага барал 50.000 долари преку донации на интернет

Ана Ололовска

Том Хенкс: Веќе сме дома и не излегуваме никаде

Ана Ололовска

Ријана сака неколку деца, па макар и сама да ги израсне

Ана Ололовска

Елизабет Харли го опишува својот ден во изолација

Ана Ололовска