Член на групата АББА се разведува по 41 година брак

Од:

Музичарот и основач на познатиот бенд АББА Бјорн Улвеус се разведува од втората сопруга Лена по 41 година брак.

dobivaj vesti na viber

Шведскиот пејач, гитарист, текстописец и продуцент Бјорн Улвеус се разведува по 41 година брак од сопругата Лена Улвеус, а веста ја соопшти портпаролот на пејачот.

„После многу убави и значајни години, решивме да тргнеме по одделни патишта“, се вели во соопштението и се додава дека тие ќе останат пријатели и заедно ќе ги прослават родендените на нивните внуци и сите други семејни настани.

Бјорн е еден од четворицата членови на легендарната шведска поп група АББА. На врвот на славата на АББА во 1970-тите, Улвеус беше во брак неколку години со колешката од бендот, Агнета Фалцки, со која има син и ќерка.

Би можело да ве интересира

„АББА“ денеска го објавува новиот албум

Ана Ололовска

„АББА“ објавија и трета песна од претстојниот албум

Ана Ололовска

АББА се враќа по 40 години

А1он

Мистериозна интернет-страна најавува враќање на „АББА“

Ана Ололовска

АББА ќе издаде пет нови песни догодина

Ана Ололовска

АББА по 35 години сними две нови песни

Наум Локоски