Чисти куќи целосно гола: „Има чудаци кои сакаат две работи“

Од:

Лоти Реј (32) вели дека отсекогаш била слободоумна, а откако извесен период заработила продавајќи половна облека, во октомври 2017 година решила да стане гола чистачка.

Лоти вели дека сака дополнително да заработи, а денес редовно документира и објавува детали од своето деловно опкружување на социјалните мрежи.

“Не би го работела ова ако не вредеше финансиски. Се чувствувам удобно кога сум гола, а парите ми се добро ми доаѓаат. Наплаќам 50 фунти на час (околу 57 евра) за услуги за чистење и во овие шест години работа навистина сретнав различни клиенти – оние кои само го сакаат моето друштво, натуристи, но и чудаци кои се надеваат на нешто повеќе и се обидуваат да ме убедат како претходните чистачки ги масирале или им правеле стриптиз.. Иако поединци знаат да бидат морничава и „тешки“, заработката е добра. Сè на сè, клиентите се главно љубезни и не ја преминуваат границата“, искрена е Лоти.

Меѓу нејзините клиенти, можете да најдете постари мажи кои бараат друштво, но и помлади момци кои добро заработуваат и само сакаат да пробаат нешто поинакво.

„Не отидов ни на првата работа за која бев ангажиран. Се исплашив откако ја погледнав куќата на Google Maps. Не ми се допадна нејзината локација во шумата, а требаше да бидам таму навечер. Но, почнав да прифаќам работни места што следеа. Си реков – „можеш да го направиш тоа“. Сретнав секакви луѓе низ годините. Еден клиент ме вработи три пати и можам да кажам дека живее во највалканата куќа која сум ја видела некогаш. Но, кога дојдов кај него, се покажа дека тој воопшто не сака да му чистам. Тој не беше морничав или перверзен, тој само сакаше друштво“, рече Лоти.

Друг клиент вели дека го одбила откако тој пуштал порнографија на телевизија.

„Луѓето кои се малку поморничави обично имаат совршено чисти куќи“, откри оваа чистачка од Лондон, која работи цели шест години за нудист, кој ја дочекувал целосно гол.

„Секогаш прво пиевме кафе, си играв со неговото куче, а потоа се фатив за работа“, вели Рае.

„Моите пријатели и семејството знаат што работам, но веројатно се прашуваат зошто го правам тоа. Мислат дека сите овие луѓе се чудни и морничави, но всушност се добри. Моето сегашно момче нема проблем со мојата работа, му изгледа тоа освежувачки, но свесна сум дека партнерите на моите пријатели не би сакале голо чистење“, заклучи Лоти Реј.

Би можело да ве интересира

Момче од Бања Лука стана хит поради „костумот“ за матурската забава

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Неверојатно: Ја слушала навигацијата и со автомобилот паднала во море

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Српска водителка: „Србија е двојно помала, можеби дури и повеќе од двојно помала од Америка“

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Човек отвори контејнер, а од него излезе мечка: Се уплашија еден со друг, па почнаа да бегаат

Ана Ололовска

ВИДЕО: Работник го поправаше крилото со селотејп пред да полета авионот, патниците збунето го гледаа

Ана Ололовска

Автомобил слета на првиот кат од куќата и за малку ќе завршеше во спалната соба: Како успеа да го направи ова?

Предраг Петровиќ