Чешки тајкун запроси 40 години помлада девојка на црвениот килим во Кан

Од:

Чешкиот тајкун, Милош Кант (65), пред насобраните фотографи на фестивалот во Кан, клекна на едно колено и ја запроси својата 40 години помлада партнерка Маргарида Аранха (25).

Младата девојка беше воодушевена и се согласи да се омажи за Кант и потоа заедно гордо позираа пред камерите.

Двојката ја почнала врската пред повеќе од еден месец, поточно на 15-ти април, а се запознале во ноќен клуб во Луцерн, Швајцарија, чиј сопственик е Милош, а Маргарида работела таму како танчерка.

Би можело да ве интересира

Сунчица Уневска е дел од жирито во Кан за избор на најдобар арапски филм

А1он

Во Кан годинава нема фестивал, туку широк избор на филмови што добија лого „Кан 2020“

Ана Ололовска

Спајк Ли ќе биде првиот црнец претседател на жирито во Кан

Ана Ололовска

Почнува трката за „Златна палма“ во Кан

Ана Ололовска

Почнува 71. Меѓународен филмски фестивал во Кан

Ана Ололовска

Кејт Бланшет претседател на жирито на Канскиот фестивал

Ана Ололовска