Чарлс „кисело“ се насмевна на прашањето за Хари и Меган

Од:

Британскиот принц Чарлс (72), како што пренесуваат западните медиуми, безволно, „кисело“ се насмевнал на прашањето за коментар на интервјуто на неговиот син, принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл кај Опра Винфри.

Принцот од Велс, Чарлс вчера го имаше своето прво јавно појавување по интервјуто, како што објави „Мирор“. Тој носел заштитна маска и одби да ги коментира прашањата на новинарите кои се појавија пред местото за вакцинација кај околната црква.

Откако ја напушти црквата, новинар го прашал Чарлс што мисли за интервјуто, по што Чарлс „кисело се насмевна“, како што објавија тамошните медиуми. Во едно интервју, Хари, меѓу другото, рече дека Чарлс престанал да комуницира со него некое време.

Би можело да ве интересира

Кејт Мидлтон и Меган Маркл разговарале за заеднички Нетфликс проект

Ана Ололовска

Бакингемската палата со коментар за мемоарите на принцот Хари

Ана Ололовска

Принцот Хари ги пишува своите мемоари

Ана Ололовска

Принцот Хари и Меган Маркл ја добија ќерката Лилибет Дајана

Катерина Павлова-Николовска

За девет месеци, полицијата била девет пати кај принцот Хари и Меган Маркл

Ана Ололовска

Нов игран филм за принцот Хари и Меган Маркл

Ана Ололовска