Цеца и Карлеуша повикаа да се гласа за Тамара

Од:

Светлана Ражњатовиќ Цеца и Јелена Карлеуша на своите профили на социјалните мрежи повикаа Србите да гласаат за Тамара.

„Тамара Тодевска браво“, напиша Цеца, а Карлеуша повика „Гласајте за Македонија“.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Украина ги избра своите претставници за Евровизија, настапот се емитуваше од засолниште во Киев

Ана Ололовска

Промени на Евровизија – се воведува онлајн гласање

Горан Наумовски

Македонија нема да учествува на „Евровизија 2023“

Ана Ололовска

Ливерпул ќе биде домаќин на Евровизија следната година

Катерина Павлова-Николовска

Велика Британија ќе биде домаќин на Евросонг 2023

Катерина Павлова-Николовска

Евровизија 2023 нема да се одржи во Украина, Велика Британија може да биде домаќин

А1он