Булдог изел 19 бебешки цуцли

Од:

Ветеринарите во една клиника за животни во Бостон беа изненадени кога најдоа 19 бебешки цуцли во стомак на булдогот со име Мортимер.

Семејството Велси го донеле кучето на клиника, откако забележале дека тригодишниот булдог Мортимер има мачнина пред оброк.

Сопственичката го однела кучето на ветеринар кој му препишал лекови, но тие не помогнале и Мортимер целосно престанал да јаде.

Тогаш сопственичката го однела булдогот во Ангел медицински центар за животни во Бостон, каде што на рендгенска снимка откриле цуцли во стомакот на Мортимер.

Ветеринарите сметаат дека Мортимер со месеци ги земал цуцлите од двете деца на сопственичката.

Цуцлите биле отстранети без операција, а Мортимер вратил дома.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Кенгур првпат виде снег, неговата реакција е неодолива

Татјана Ташкова

Лажела колку години има за да стане модел

Татјана Ташкова

Новогодишна елка и базар на плоштадот во Скопје

Татјана Ташкова

Пензионерка од Англија е опседната со Мурињо, има 38 тетоважи за Специјалниот

Татјана Ташкова

ВИДЕО: Ловци спасија заробен елен, неговата реакција е неверојатна

Татјана Ташкова

ВИДЕО: Е.Т. се врати на Земјата после 37 години

Ана Ололовска