Брза кремаста торта без печење

Од:

Кремасто слатко задоволство кое брзо и лесно се подготвува…

Потребно е:
500 г бисквити со путер
1 л млеко
5 лажици шеќер
2 кесички пудинг од ванила
2 лажици брашно
2 лажици нишесте
1 маргарин или путер
4 лажици какао во прав
100 гр чоколадо за готвење
100 мл сок од портокал
1 кесичка шлаг

Подготовка:
– Во еден подлабок сад ставете ги шеќерот, брашното, нишестето и пудингот. Сипете малку млеко и изматете убаво.

– Остатокот од млекото ставете го во еден сад на рингла и оставете го да проврие. Додадете ја горната смеса и сварете го кремот со постојано мешање додека да се згусне.

– Кога ќе се излади кремот додадете го изматениот маргарин или путер и убаво измешајте. Кремот поделете го на три дела.

– Во едниот дел додадете го какаото во прав и убаво измешајте, во другиот дел изренданото чоколадо за готвење, а третиот дел нека остане жолт.

– И бисквитите поделете ги на три дела. Првиот дел од бисквитите натопете ги во сокот од портокал и наредете ги во еден слој во округол калап за торта.

– Одозгора ставете го филот со какао. Потоа наредете втор слој со бисквити и нанесете го жолтиот фил. На крај повторно слој со бисквити и одозгора слојот од чоколадо.

– Тортата украсете ја по желба со изматениот шлаг според упатството на кесичката.

Би можело да ве интересира

По пауза од еден ден, повторно се издаваат електорнските рецепти, прекината била врската меѓу „Мој термин“ и Фондот за здравство

Индиски специјалитет: Приготвување компири во песок

Ана Ололовска

Торта „Чоколадно срце“ со три вида чоколадо

Ана Ололовска

Пилешко на кинески начин со зеленчук и нудли

Ана Ололовска

Чоколаден колач со вкус на ментол

Ана Ололовска

Чорба од целер со кнедли

Ана Ололовска