Бритни Спирс загуби дел од старателството врз своите деца

Од:

Бритни Спирс загуби дел од старателството врз своите деца, откако едно од нив било нападнато од таткото на пејачката, Џејми Спирс, јавуваат светските медиуми.

Поранешниот сопруг на поп-sвездата, Кевин Федерлајн, на 25 август пријавил во полиција дека Џејми го нападнал неговиот постар внук Џон. Конфликтот наводно се случил на 24 август во домот на старецот. Дедото и внукот се расправале и во еден миг Џејми силно го удрил детето и тоа паднало на земја, но не се повредило.

Судските документи покажуваат дека Федерлајн добил 70 отсто старателство врз децата, а Бритни – 30 отсто.

Според порталот „Бласт“ пак, Бритни целосно го изгубила старателството.

Би можело да ве интересира

Глумицата Наја Ривера исчезна при пловење на езеро

Ана Ололовска

Семејно советување ги подобри односите меѓу Бред Пит и Анџелина Џоли

Ана Ололовска

ВИДЕО: Џони Деп сведочеше против британски „Сан“

Ана Ололовска

Познати личности бараат отстранување на спомениците на американската Конфедерација

Ана Ололовска

Музичката ѕвезда Мадона се фотографираше полугола на Инстаграм

А1он

Том Хенкс: Јас сум прилично смирен околу животот и смртта

Ана Ололовска