Бритни Спирс загуби дел од старателството врз своите деца

Од:

Бритни Спирс загуби дел од старателството врз своите деца, откако едно од нив било нападнато од таткото на пејачката, Џејми Спирс, јавуваат светските медиуми.

Поранешниот сопруг на поп-sвездата, Кевин Федерлајн, на 25 август пријавил во полиција дека Џејми го нападнал неговиот постар внук Џон. Конфликтот наводно се случил на 24 август во домот на старецот. Дедото и внукот се расправале и во еден миг Џејми силно го удрил детето и тоа паднало на земја, но не се повредило.

Судските документи покажуваат дека Федерлајн добил 70 отсто старателство врз децата, а Бритни – 30 отсто.

Според порталот „Бласт“ пак, Бритни целосно го изгубила старателството.

Би можело да ве интересира

Мајка и го убила татко и, била на раб на егзистенција и имала проблеми со здравјето: Животот на оваа актерка е вистинска драма

Ана Ололовска

Синди Крафорд е една од најубавите жени на светот, а вака изгледа нејзината мајка

Ана Ололовска

Најмладата милионерка се соблече и ги израдува фановите со новогодишно издание

Ана Ололовска

„Кој би сакал да пее со нејзе?“ – Спајсиците одбија Адел да им се придружи на бина

Ана Ололовска

Бекам отвора хотел во Кина

Ана Ололовска

Тејлор Свифт во правна битка со поранешните менаџери

Ана Ололовска