Бритни Спирс тврди дека татко и ја принудувал да зема лекови

Од:

Бритни Спирс, наводно, на последното судско рочиште против нејзиниот татко Џејми Спирс му рекла на судијата дека нејзиниот татко ја принудил да влезе во ментална институција и да зема лекови против нејзина волја.

Спирс тврди дека татко и го направил тоа незаконски, откако престанала да ги зема лековите препишани од нејзиниот лекар.

Пејачката се обидува да ја измени пресудата од 2008 година, која му овозможува на Џејми Спирс да ги води нејзините работи поради нејзината кревка ментална состојба.

Судот рече дека експерт мора да ја процени нејзината ментална состојба пред било каква одлука.

Би можело да ве интересира

Поранешниот маж на Ејми Вајнхаус преку тужба бара милион фунти

Ана Ололовска

ВИДЕО: Бијонсе фотошопирана на плакатот за „Кралот лав“

Ана Ололовска

Феј Данавеј ѝ удри шлаканица на колешка

Ана Ололовска

Ќерката на Берни Еклстон по вторпат ќе стапи в брак

Ана Ололовска

Потресна слика од Џони Деп од болница: Крвав на носилка по нападот од поранешната сопруга

Ана Ололовска

Натали Имбрулија го очекува своето прво дете во 45-тата година

Ана Ололовска