Британската кралица пријавена во полиција затоа што не и бил врзан појасот

Од:

Британската кралица Елизабета Втора е пријавена во полиција во Западен Јоркшир, затоа што, како што се тврди, немала врзан појас кога со своето официјално возило доаѓала во Парламентот.

dobivaj vesti na viber

Лицето кое повика полиција тврди дека кралицата не била врзана додека се возела низ Лондон, јави Би-Би-Си.

Полицијата пријавата ја потврди на својот налог на Твитер додавајќи со „хаштагови“ дека делото не е за полиција и дека не е во надлежност на Западен Јоркшир (#not999 #notevenwestyorksire).

Според британскиот закон против кралицата не може да бидат покренати ниту граѓански ниту кривични постапки.

Би можело да ве интересира

Официјално откриен надгробниот споменик на Елизабета Втора

Ана Ололовска

Погребот на кралицата Елизабета го надмина тој на Тито по посетеност

А1он

Елизабета Втора штотуку е погребана, а веќе се прават планови за нов кралски погреб

А1он

(ВИДЕО) Кралот Чарлс повторно ја шокираше јавноста: Прескокна црнец додека се ракуваше со ожалостените

А1он

Трамп го исмејуваше Бајден за тоа каде седел на погребот: Да бев јас, ќе бев во првиот ред

А1он

Околу 250.000 луѓе го посетија ковчегот на кралицата Елизабета

Ана Ололовска