Бред Пит: Престанав да пијам поради Бредли Купер

Од:

Американскиот глумец Бред Пит му се заблагодари на својот колега Бредли Купер за помошта што му ја пружил во борбата против алкохолизмот.

На доделувањето на Наградите на американскиот Совет на филмски критичари (National Board of Review), Пит е прогласен за најдобар спореден актер за филмот „Беше еднаш во Холивуд“. Притоа, тој неочекувано се осврна на својата битка со зависноста од алкохол, откако наградата ја прими токму од Купер.

Во говорот тој посебно нагласи дека Купер е прекрасен татко и одличен пријател.

– Купер стигна на настанот откако претходно ја заспа ќерка му. Престанав да пијам поради овој човек и секој ден ми е посреќен оттогаш, истакна Пит.

Бред Пит се бореше со зависностапо разводот со Анџелина Џоли, но во јавноста, сè досега, не говореше за тоа.

Би можело да ве интересира

Поплавен раскошниот имот на Џорџ Клуни во Велика Британија

Ана Ололовска

Како изгледа денеска убавицата од спотот за „Деспасито“?

Ана Ололовска

„Чуварката од плажата“ во шестата деценија позираше речиси гола

Ана Ололовска

Митал Дохан: „Ал Пачино е престар за мене“

А1он

(ВИДЕО) Адел е се послаба: На последните снимки пејачката е витка со тенка половина

Ана Ололовска

Рита Ора во провокативно бикини: Фановите и порачаа – твоето тело е нереално

Ана Ололовска