Бред Пит: Не сум склон на самоубиство

Од:

Холивудскиот актер Бред Пит неодамна, првпат после разводот, даде интервју за магазинот „GQ“ каде зборуваше за своето растење, бракот и семејството.

Во новото интервју за Асошиетед Прес, како што пренесува Фена, актерот призна дека многу работи на себе. Слободното време го поминува во „одржување бродот на површина“ и „барање нов концепт за семејство“.

– Децата се се, тие се твојот живот. Треба да бидат наш фокус, рече актерот.

– Не сум склон кон самобуство или така нешто. Толку многу има убавина и љубов во овој свет и многу љубов која треба да се даде. Се е во ред, тоа е само живот, додаде Пит.

Во неодамнешното интервју тој призна дека се труди да биде подобар татко и дека поради тоа оди на терапии.

– Избегнував многу од тоа. Само ги пуштив работите. Тоа секогаш беше долга игра за мене. Се надевам дека моите намери и работа зборуваат сами за себе. Немам тајни, немам што да кријам. Сите ние сме луѓе и таа човечка состојба е многу интересна. Ако не зборуваме за тоа, нема да бидеме подобри, искрено рече Бред Пит.

Би можело да ве интересира

Бред Пит во прегратките на својата млада верзија

А1он

Џоли за разводот со Бред Пит: Не можев да се препознаам

А1он

Анџелина Џоли повторно го разбесни Бред Пит

Татјана Ташкова

Протест на ѕвездите поради Оскарите, се кренаа и Џорџ Клуни, Бред Пит и Роберт де Ниро

Сандра Бошковска

Во својата прва улога Бред Пит глумеше син на Милена Дравиќ

Наум Локоски

Бред Пит понудил 120 илјади долари за да гледа „Игра на тронови“ со Емилија Кларк

Наум Локоски