Бон Џови отвора уште еден ресторан за сиромашни

Од:

Популарниот пејач Џон Бон Џови ја продолжува својата хумана мисија и отвора трет ресторан каде сиромашните ќе можат да јадат бесплатно.

„Soul Kitchen“ е името на непрофитната организација управувана од фондацијата JBJ, водена од музичарот.

Во овие ресторани, чинија со храна нема цена. Оние што сакаат можат да остават донација од 20 долари. Оние кои немаат пари, како и бездомниците, се добредојдени да јадат во ресторанот бесплатно и да волонтираат во кујната.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Никол Шерцингер се сликаше со новото момче

Ана Ололовска

ВИДЕО: Џиџи во топлес, Бела гола, а Хејли го покажа задникот…Кој не би посакал да има ваков календар

Ана Ололовска

Џејми Фокс: Сум бил „надуван до небото“

Ана Ололовска

Шерон Стоун: Путин го почитувам, Трамп го презирам

Предраг Петровиќ

Јапонскиот „крал на туната“ купил риба од 276 килограми за еден и пол милиони евра

Ана Ололовска

Џенифер Лопез прекрасна во сино

Ана Ололовска