Боксер претепа мечка

Од:

Канаѓанецот Рик Нелсон шетал со куче во близина на неговиот дом во Онтарио кога од грмушка со главата се покажало бебе-мече. Секако, набрзо пристигнала и мајката на мечето.

За среќа, Рик бил поранешен боксер, па и покрај непријатното изненадување останал присебен, а на мечката и удрил неколку удари по што таа се завртела и си заминала.

Женката имала околу 150 килограми, а 61-годишникот помина со неколку гребнатинки на лицето и рацете.
– После неколку удари таа само се сврте и замина со младото, така што навистина имав среќа, рече Рик. И покрај непријатната средба, поранешниот боксер апелира на луѓето да ги почитуваат црните мечки и нивната територија. 

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Баба ги изеде колачињата со марихуана на внукот, стана хит на интернет

ВИДЕО: Хабиб повика Конор да биде уапсен откако истепа постар човек во бар

Татјана Ташкова

ВИДЕО: Жена тепа маж на плажа во Улцињ

ВИДЕО: „Пријатели“ слават 25-годишнина од пилот-епизодата

ВИДЕО: Радоста на 30 постари лица кои за првпат уживаа во океанот

Татјана Ташкова

Клаудија Шифер се сликаше гола