Бен Стилер нема да „го исече“ Доналд Трамп од „Зулендер“

Од:

Американскиот глумец и режисер Бен Стилер нема да го исфрли Доналд Трамп од неговата комедија „Зулендер“, и покрај притисоците од некои негови и обожаватели на филмот.

– Луѓе честопати ми приоѓаат и ми велат: Треба да го исечеш Трамп од „Зулендер“… Трамп се појавува во куси улоги во бројни филмови. Тогаш тој беше „нешто“!, вели комичарот.

Во филмскиот хит од 2001 година, Доналд Трамп се појавува кусо со својата девојка Меланија, тогаш – Кнаус. Години подоцна, шоуменот Трамп влезе во политиката, стана претседател на САД, па доби многу противници на неговата политика во својата земја. Така, некој од нив сега бараат неговиот лик да биде избришан од комедијата на Стилер.

– Но, на крајот на краиштата тоа тогаш така се случи, па така и си остана, додава Стилер.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Рос: Продолжението на „Пријатели“ би се снимало во карантин

Ана Ололовска

Продолжува снимањето на филмот „Невозможна мисија 7″

Ана Ололовска

САГ наградите одложени за март 2021 година

Ана Ололовска

ВИДЕО: Повторно одложен филмскиот хит „Тенет“ на Кристофер Нолан

Ана Ололовска

Доделувањето „Златен глобус“ преместено за февруари

Ана Ололовска

Рон Џереми обвинет за силување, се соочува со 90 години затвор

Ана Ололовска