Бен Афлек се враќа како човек-лилјак во „Аквамен 2“

Од:

Бен Афлек ќе се врати како Бетмен во Aquaman and The Lost Kingdom („Аквамен и изгубеното кралство“).

dobivaj vesti na viber

49-годишниот актер ќе ја репризира улогата на темниот витез Брус Вејн во претстојниот филм, како што објави Џејсон Момоа, ѕвездата на „Аквамен“, на својот инстаграм-профил.

Момоа откри дека уште еден член од „Лигата на правдата“ се враќа во продолжението на филмот.

Би можело да ве интересира

Првиот сопруг на Џеј Ло не е убеден дека нејзиниот брак со Бен Афлек ќе трае

Џеј Ло и Бен Афлек се венчаа во Лас Вегас

Де Армас: Врската со Бен ми помогна да сфатам дека не припаѓам во Лос Анџелес

По рехабилитацијата, Бен Афлек во филмска улога на алкохоличар

Наум Локоски

Бен Афлек повторно во клиника за одвикнување од алкохол

Наум Локоски

Мет Дејмон: Бен Афлек ја презеде улогата на мајка на своите деца

Наум Локоски