Барањата за венчавки во Вухан зголемени за 300 отсто

Од:

Жителите на Вухан, кинескиот град откаде што почна ширењето на новиот коронавирус, полека се враќаат во нормала… А, паровите чиишто врски го преживеаја сѐ ова, сѐ почесто решаваат да прослават со – брак.

Според официјални бројки, барањата за венчавки се зголемиле за 300 отсто последниов период.

Властите на Вухан официјално ја отворија службата за венчавки минатиот петок. Сепак, по долгото време на изолација, се претпоставува дека и бројот на разводот би можел да се зголеми.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Свекрва и снаа ќе се степаа уште на венчавката

Жарко Настоски

Авиокомпанија нуди венчавки во лет

Ана Ололовска

Поради епидемилошките мерки, шведско-норвешка двојка се венчаше на граница

А1он

Шон Пен се ожени по третпат, со избраничката правеле „Ковид-свадба“

А1он

Младоженец од Индија не успеа да стигне на свадба – ставен во карантин пред да каже „да“

А1он

8. Модна ноќ на невести во Скопје: Што понудија дизајнерите за новата сезона?

Ана Ололовска