Бакингемската палата со коментар за мемоарите на принцот Хари

Од:

По вестите дека британскиот принц Хари ги пишува своите мемоари, Бакингемската палата излезе со свој коментар. Имено, претставник на палатата за „Пипл“ кажа дека принцот неодамна зборувал приватно со кралското семејство за објавување на книгата, додавајќи дека тој нема да добие дозвола од палатата за проектот.

dobivaj vesti na viber

Во понеделникот, „Пенгвин рандом хаус“ објави дека принцот Хари работи на мемоари, што треба да бидат објавени кон крајот на 2022 година.

– Ова го пишувам не како принц, роден, туку како човек каков што станав. Носев многу „шапки“ (маски) во текот на годините, и буквално и фигуративно, и мојата надеж е дека при раскажувањето на мојата приказна – со сите подеми и падови, грешки, научени лекции – можам да помогнам да покажам дека без оглед од каде доаѓаме, имаме повеќе заедничко отколку што мислиме, рече Хари во изјава потоа.

Тој притоа се заблагодари за можноста и вети дека напишаното ќе биде целосно вистинито.

Бакингемската палата одби да коментира понатаму, велејќи оти „секое појаснување во врска со книгата би било прашање за војводата и војвотката од Сасекс“.

Би можело да ве интересира

Уште една љубовница на Чарлс трети почина набргу по принцезата Дијана, заврши трагично

А1он

Паника кај персоналот во кралското семејство: Фрчат откази поради доаѓањето на кралот Чарлс

А1он

Раздор во Балморал: Принцот Хари не вечерал со татко му и брат му, не му било дозволено

А1он

Писма на Чарлс Трети предизвикаа загриженост: „Се меша“ околу влијанието врз министрите на британската влада

А1он

Вилијам и Кејт преку ноќ станаа милијардери: Добија делови од национален парк, терен за крикет и затвор

А1он

Принцот Вилијам рече дека му е чест што станал принц од Велс

Горан Наумовски