Австриски министер прошета по чорапи во Парламентот

Австрискиот министер за европски прашања, Гернот Блумел предизвика „модно-политичка“ бура, откако прошета по салата без чевли.

Блумел на вчерашната седница прошета во резеди чорапи, бојата на неговата Австриска народна партија (ОВП). Кај опозициската Социјалдемократска партија (СПО) тоа предизвика огромно негодување.

– Дали тоа Вас вашата политика ве извади од чевлите, господине министре Блумел, напиша СПО на официјалната Твитер страница, порачувајќи му дека треба да се засрами од таквиот однос.

Би можело да ве интересира

Најчести имиња во Србија се Софија и Лука

Ана Ололовска

Затајувале данок „по Божја волја“

Ана Ололовска

Пронајдена порака в шише од пред 50 години

Ана Ололовска

Инстаграм тренд: Тетоважа на увото

Ана Ололовска

ВИДЕО: Нова идеја за оригинално селфи што може да убие

Ана Ололовска

Најчести психопати меѓу колегите

Ана Ололовска