Апликација што ја отстранува шминката од фотографија

Од:

Паметните телефони и технологијата денес нудат бројни можности луѓето на своите фотографии да изгледаат поубаво и речиси совршено.

Меѓутоа, се појавија и апликации кои „ја отстрануваат“ шминката од фотографијата.

Така, со смарт-програмата „Мејк-Ап“ (MakeApp) може да видиме како лицето на која било фотографија или видео изгледа без шминка.

На фотографиите можат да се видат неколку примери со познати ѕвезди.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Неуништиво стакло за складирање податоци

Ана Ололовска

Програма која не дозволува голи фотографии

Ана Ололовска

Мајкрософт со нов антивирусен софтвер за Андроид и „iOS“

А1он

Почина пронаоѓачот на „Ctrl+x“, „Ctrl+c“ и „Ctrl+v“

Ана Ололовска

Откажан најголемиот саем за мобилни телефони во светот поради коронавирусот

Драган Поповски

Андроид-Блутутот закана за кибер-безбедноста на корисникот

Ана Ололовска