Анџелина Џоли и официјално е сингл

Од:

Анџелина Џоли и Бред Пит со судска пресуда се официјално разделени.

Додека поранешниот пар работи за финализирање на нивниот развод, со судска пресуда сега се класифицирани како законски сингл.

Џоли и Пит се разделија во септември 2016 година, а актерката поднесе барање за развод.

Извори велат дека изјавите дека Џоли (43) и Пит (55) се среќни што можат да “продолжат со своите животи”.

Иако двајцата се подготвени на таквиот чекор, останува да се договорат околу старателството за нивните шест деца.

Разводот ќе се официјализира за неколку месеци.

Би можело да ве интересира

Анџелина Џоли повторно го разбесни Бред Пит

Татјана Ташкова