Анџелина во улога на злобна вештерка

Од:

Злобна вештерка која не е поканета на крштевањето на новороденото бебе е новата улога на провокативната Анџелина Џоли.

„Дизни“ веќе го започна снимањето на „Maleficient“, во кој Анџелина ќе го игра главниот негативец.

Филмот е римејк на анимираниот филм „Заспаната убавица“.

Режијата му е доверана на Роберт Стромберг, веќе познат својата продукција на „Аватар“ и „Алиса во земјата на чудата“, а премиерата на филмот во 3-Де е закажана за 14. март 2014 година.

Би можело да ве интересира

Режисери и продуценти бараат да не се крати буџетот за филм – упатија писмо до Министерството за култура

А1он

„Бизнисот на задоволството“ во друштво на Оскаровци

Пол Мескал глуми во филм кој ќе се снима повеќе од 20 години

Горан Наумовски

Интернационална премиера на филмот „Досие Иднина“ на филмскиот фестивал во Нанси

Изведба на проектот „Реобмислување – филм, музика и поезија” во Крива Паланка

Краткометражниот игран филм „Шеќерни луѓе“ на Сузана Диневски продолжува да доминира на меѓународни филмски фестивали