Ана Чепмен како манекенка

Од:

Поранешната руска шпионка Ана Чепмен се појави на модна ревија во Турција, облечена во долг црвен фустан и во друштво на двајца манекени, облечени како шпиони, во црни одела и очила за сонце.

Ова не е прво појавување на поранешната шпионка во јавност, откако во 2010 година беше депортирана од САД, заедно со уште девет руски агенти.

Таа и во минатото работеше како манекенка, а беше и уредничка во руско списание, а имаше и понуди да позира гола за „Максим“.

[nggallery id=99]

Би можело да ве интересира

Изложба на фотографии „ЕЛЕМА 2023“

Ана Ололовска

Промоција на монографија „АКТ – Театарот низ фотографии”

Ана Ололовска

Во Кичево отворена изложба на фотографии со ликот на Тоше Проески

Ана Ололовска

Изложба со фотографии кои го претставуваат мултикултурализмот во Струга

Ана Ололовска

Изложба на фотографии за човековите права во „Ист Гејт Мол“

Ана Ололовска

Годишна изложба на членовите на фото клубот „Чкрап“ од Тетово

Ана Ололовска