Американската полиција трага по двојник на Хајзенберг од „Breaking Bad“

Од:

Американските полициски власти трагаат по двојник на легендарниот Хајзенберг од хит-серијата „На лош пат“ (Breaking Bad).

Полициските власти од Галенсбург, Илиноис, САД, објавија фотографија од Тод В. Барик, како дел од потрагата. И, сликата веднаш стана хит на интернет.

Имено, одметникот не само што наликува на глумецот Брајан Кренстон, туку е и обвинет за поседување метамфетамин („кристал мет“). Главниот лик во серијата ја произведуваше таа дрога.

Би можело да ве интересира

Легендарниот актер Харисон Форд го најави новото продолжение на филмот Индијана Џонс

А1он

Коронавирусот го запре снимањето на „Невозможна мисија 7″

Ана Ололовска

Џесика Честејн и Еди Редмејн во нов трилер на Нетфликс

Ана Ололовска

ВИДЕО: Листа филмови од оскаровецот Бонг Џун-хо

Ана Ололовска

ВИДЕО: Ал Пачино првпат во долгометражна ТВ-серија

Ана Ололовска

Беше ѕвезда во популарната серија: Згодната „чуварка“ е непрепознатлива поради вишокот на килограми

Ана Ололовска