Американската полиција трага по двојник на Хајзенберг од „Breaking Bad“

Од:

Американските полициски власти трагаат по двојник на легендарниот Хајзенберг од хит-серијата „На лош пат“ (Breaking Bad).

Полициските власти од Галенсбург, Илиноис, САД, објавија фотографија од Тод В. Барик, како дел од потрагата. И, сликата веднаш стана хит на интернет.

Имено, одметникот не само што наликува на глумецот Брајан Кренстон, туку е и обвинет за поседување метамфетамин („кристал мет“). Главниот лик во серијата ја произведуваше таа дрога.

Би можело да ве интересира

„Џокер“ заработи над една милијарда долари

Ана Ололовска

Лајонсгејт го најави и „Џон Вик 5“

Ана Ололовска

Сите ја знаат како „буцката“ Хуанита од „Очајни домаќинки“, а денеска е вистинска убавица!

Ана Ололовска

„Пријатели“ не биле само глума: Чендлер бил вљубен во Моника и во вистинскиот живот

Ана Ололовска

„Бруталниот“ задник во прв план: Папараците ја „фатија“ Џеј Ло во тесен фустан на снимање на филм

Ана Ололовска

Avengers: Endgame триумфираше на американските People’s Choice Awards

Ана Ололовска