93-годишна жена бара уште пиво за време на изолацијата

Од:

Деведесет и три годишна жена застанала на прозорот од својот дом во Пенсилванија, барајќи некој да ѝ купи уште пиво за време на изолацијата, пишуваат американските медиуми.

Олив Веронеси држи лименка со пиво во раката, и бела табла на која пишува „Ми треба уште пиво“, упатувајќи ја пораката до нејзините соседи и до нејзината ќерка.

Фотографијата беше објавена на Фејсбук и за кратко време беше споделена над 46 илјади пати.

На фотографијата има речиси 3 илјади коментари, а во голем дел луѓе од целиот свет се нудат да ѝ купат пиво на старата жена, на што таа одговара: „Убаво е доколку можете да направите такво нешто за една млада дама“.

 

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Грабнал девојче кое го намамил преку социјалните мрежи, а потоа го силувал

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Експлозија во фабрика за чоколади во САД, петмина загинаа, шест лица се исчезнати

(ВИДЕО) Најмалку 21 загинати во торнадо кое опустоши дел од Мисисипи

Одмазда за нападот со беспилотни летала – aмерикански авиони ги гаѓаа иранските бази во Сирија

Двајца илегални мигранти се задушија во товарен воз во Тексас

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Двајца мртви, најмалку девет исчезнати во експлозија во фабрика за чоколади во Пенсилванија

Горан Наумовски