65 милиони долари за мажот што ќе се ожени со ќерка му лезбијка

Од:

Тајкун од Хонг Конг нуди мираз од 65 милиони долари на секој маж кој ќе успее да го освои срцето на неговата ќерка лезбијка. Сесил Чао оваа понуда ја најави откако неговата ќерка Жижи стапи во брак со својата партнерка Шон Еав, со која живее веќе седум години заедно.
„Не е воопшто битно дали е богат или сиромашен. Важно е да е има „голема душа“, рече 76 годишниот Чао за весникот „Саут морнинг пост“.

Овој сопственик на компанијата „Чеук Холдингс“ одбива да поверува дека неговата ќерка Жижи е лезбијка, а веста за нејзиниот брак со жена ја отфрли како лажна.

„Жижи е добра жена, талентирана и надарена со убавина. Лојална е на родителите, големодушна и се занимава со волонтерска работа“, вели тој во повикот до потенцијален зет.

Би можело да ве интересира

Хонг Конг донесе нов закон за филмска цензура

А1он

Хонг Конг: Полицијата изврши претрес во Музејот на жртвите во Тијананмен

Ана Ололовска

Демонстрант од Хонгконг осуден според Законот за национална безбедност

Ана Ололовска

Во Хонг Конг спречени серија напади со рачно изработени бомби

Ана Ололовска

Во Хонг Конг очекуваат половина од жителите на градот да бидат вакцинирани против Ковид-19 до август

Ана Ололовска

Се укинува хонгконгшкиот дневен весник „Епл Дејли“

Ана Ололовска

Leave a Comment

15 − 7 =