22 годишен глумец почина по компликации од естетска операција – сакал да личи на познат пејач

Од:

22-годишниот актер Сент Вон Колучи почина по компликации од естетска операција на неговото лице.

Глумецот почина рано во неделата во болница во Јужна Кореја поради компликации од најновата процедура, изјави неговиот агент Ерик Блејк за Daily Mail. Во последните 12 месеци Фон Колучи потрошил 220 илјади долари на 12 операции, се со цел што повеќе да личи на Џимин, пејачот на популарниот корејски бенд БТС.

Американските медиуми објавија дека Ван Колучи се преселил од Канада во центарот на корејската популарна музика К-поп во 2019 година во потрага по кариера во забавната индустрија.

Минатата сабота тој отиде на последната операција за отстранување на импланти на вилицата што ги стави во ноември минатата година. По операцијата, за која очигледно знаел дека е ризична, Ван Колучи развил инфекција поради која морал да биде интубиран, починал неколку часа подоцна.

„Многу трагично и многу несреќно“, изјавил неговиот агент, додавајќи дека на неговиот клиент не му се допаднале неговата четвртаста вилица и брадата бидејќи мислел дека се премногу широки.

Инаку, во последните 12 месеци, Фон Колучи направил 12 операции: лифтинг на лице, операција на носот, кревање очи, подигање веѓи и намалување на усните.

„Беше многу несигурен во врска со својот изглед“, објасни Блејк, додавајќи дека особено бил незадоволен од неговото лице.

Актерот, кој природно има темна руса коса и сини очи, ја сними корејската драмска серија од осум епизоди „Убави лаги“, првично насловена „Когимар“, во која го играше 27-годишниот Џимин, ѕвезда на К-поп групата БТС.

Би можело да ве интересира

Актерот Роберт Патинсон и неговата партнерка Суки Вотерхаус наскоро ќе станат родители

Горан Наумовски

Познатиот актер проговори по сообраќајната несреќа: „Фала му на Бога што никој не загина“

Актерот Дени Мастерсон осуден на 30 години затвор за силување на две жени

Почина актерот Роберт Свон

Човечки останки пронајдени во планинската област каде што исчезна актерот Џулијан Сендс

Горан Наумовски

Актерот Натан Чејсинг Хорс се соочува со уште девет обвиненија за сексуален напад