Извинување од Бора Чорба ако сака да пее на „Пиволенд“

Од:

На Фејсбук и Твитер, многу коментари и јасно барање познатиот српски рокер Бора Чорба прво да му се извини на целиот македонски народ, па потоа ќе може да пее на завршната вечер на „Пиволенд2012“.

Многумина се сеќаваат и не можат да му ги простат контроверзните изјави на Бора Ѓорѓевиќ, дека Македонија не постои.

Граѓаните реагираат, градот Скопје е спонзор на „Пиволенд“, и не може со македонски пари да се плаќа некој кој за нас вели дека Македонија е јужна српска бановина .

Не му ја забораваат ни неприфатливата и несоодветна наводна шега:„Македонците се Срби со тешката говорната маната“.

Би можело да ве интересира

Изведба на проектот „Реобмислување – филм, музика и поезија” во Крива Паланка

(ВИДЕО) Лепа Брена е кралица на паѓањето: Прегрна колешка па двете се најдоа на земја

Катерина Ѓуровски

Почина гитаристот на АBBА, Ласе Веландер

А1он

Беше југословенската Мерлин Монро, сега не би ја препознале

Ана Ололовска

ВИДЕО: Овации за Синди Лопер низ Австралија, на 70 години се уште не ја издава гласот

Предраг Петровиќ

Бендот „Металика“ купи фабрика за производство на винилни плочи

Горан Наумовски