Светската атракција групата „Продиџи“, вечерва во Охрид

Од:

На „Билјанини извори“ вечерва ќе се одржи и долго очекуваниот спектакл – концертот на светската атракција групата „Продиџи“, со што ќе биде заокружено првото издание на фестивалот „Ohrid calling“.

dobivaj vesti na viber

Продизи е британскз музичка група, која изведува карактеристичен електричен звук.
Иако имаат издадено 4 албуми, две компилации и 19 синглови, од кои некои песни долго остануваат на првите места на британските топ листи, Продиџи е група за која се карактеристини настапите во живо.

На настапите во живо доаѓа до израз нивниот вистински квалитет и „експлозивност“ во настапот.

Би можело да ве интересира

Пејачот на „Продиџи“ имал милионски долгови пред смртта

А1он

Фронтменот на „Продиџи“ се обесил, заклучија форензичарите

Пејачот на „Продиџи“ извршил самоубиство

„Продиџи“ ќе донира за поплавените во Скопје

Емир Латифовиќ