Заев и Анѓушев на средба со бизнисмени од Струмичко

Од:

Премиерот Зоран Заев и вицепремиерот задолжен за економски прашања Кочо Анѓушев денеска во ресторанот Вила Парк ќе имаат работна средба со претставници на бизнис секторот од Струмица и струмичкиот регион.

По завршувањето на средбата во 11:30 часот премиерот Заев и вицепремиерот Анѓушев ќе дадат изјави за медиумите.

Би можело да ве интересира

Бектеши: До крајот на годината спогодба за „One Stop Shop” на ГП Ќафасан

Ана Ололовска

Според индексот на економски слободи, Северна Македонија најдобро позиционирана во регионот

Ана Ололовска

Анѓушев: Екомијата стабилизирана, рејтинг агенциите потврдуваат дека запловила во мирни води

Ана Ололовска

МФ: „Стандард и Пурс“ повторно го потврди стабилниот кредитен рејтинг на Република Северна Македонија

Ана Ололовска

Бектеши: Штетата од забраната за извоз на компири и мед во Косово е речиси нула

Ана Ололовска

Студија: Една четвртина од македонските туристи во странство плаќаат со картичка

Ана Ололовска