Втор пилот-проект „Оцени ја администрацијата“

Од:

Министерот за информатичко општество и администрација Иво Ивановски и директорот на Централен регистар на Република Македонија Ванчо Костадиновски денеска ќе го промовираат вториот пилот-проект „Оцени ја администрацијата“, преку надградениот уред Семафор.

Промоцијата на проектот ќе се одржи во Централниот регистар на Република Македонија.

Би можело да ве интересира

Одлуката за враќање на работа од први јуни не важи за хронично болните и родителите со деца до 10 години

А1он

Спасовски: Со завршување на вонредната состојба продолжуваат сите изборни дејствија

Ана Ололовска

Царовска: Уредбите тековно се носат, со посебна сериозност ги разгледуваме барањата на странските инвеститори

Ана Ололовска

Чулев ја повика Владата да ја усвои Уредбата за награди на полицајците

Ана Ололовска

Влада: Се воведува нов механизам за поддршка и развој на микро, мали и средни претпријатија

А1он

Отпуштените од работа за време на корона кризата ќе добијат половина плата

А1он

Leave a Comment

17 − five =