ВМРО-НП: Пред година и половина кога цените на барел – нафта паднаа на 17 долари повикавме Македонија да купи нафта за своите државни резерви

Од:

„ВМРО-Народна партија сака да ја потсети македонската јавност дека, уште пред година и половина кога цените на барел – нафта паднаа на 17 долари, јавно повика Македонија да купи по цена од неколку стотинa милиони долари нафта за своите државни резерви“, велат од ВМРО-Народна партија.

„Во исто време тогаш укажувавме на одличниот момент и повикавме Народната банка да купи повеќе злато за поткрепа на државните резерви.

Денеска кога цените на златото, а особено и на нафтата достигнаа досега невидени височини ја потсетуваме македонската јавност дека некои политички партии се уште стратешки размислуваат за македонската држава, а патриотизмот го поткрепуваат врз основа на знаење, а не врз база на пароли“, соопшти ВМРО-Народна партија.

Би можело да ве интересира

ВМРО-НП: Остро се спротивставуваме на иницијативата за увоз на отпад за согорување како алтернативно гориво

Ана Ололовска

ВМРО-НП: Македонската влада да влезе во преговори за купување дронови од Турција

Ана Ололовска

ВМРО-НП: ВМРО-ДПМНЕ продолжува да биде носител на антибугарската хистерија во С. Македонија

Ана Ололовска

ВМРО-НП: Поддржуваме промена на Уставот

Ана Ололовска

ВМРО-НП: Заклучоците што ги гледа сега македонската јавност се договорени пред повеќе од две години

Ана Ололовска

ВМРО-НП предлага: На прославите на Илинден во Крушево да нема политички говори

Горан Наумовски