ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ до крај на годината планираат да ги задолжат граѓаните за дополнителни 150 милиони евра

Од:

„СДС со ништо не може да го прикрие своето расипничко трошење, неспособност и безидејност во водење на државата.

СДС да прекине да се однесува како опозиција и да се зафати со решавање на реалните проблеми на граѓаните.

Aнтиреформската влада на СДС на чело со Зоран Заев и Драган Тевдовски безмилосно продолжуваат да ги задолжуваат граѓаните на Република Македонија.

Лицемерието на СДС, полека почна да излегува на виделина. Едно говорат во опозиција, а друго да прават додека се на власт.

СДС ги лажеше граѓаните на Република Македонија. Ветуваа дека нема да се задолжуваат, а сега без срам до крајот на годината планираат да ги задолжат граѓаните на Македонија за дополнителни 150 милиони евра.

Граѓаните на Република Македонија сакаат да знаат зошто државата се задолжува и каде се сите оние проекти што СДС ги ветуваше додека беше во опозиција. Луксузите, октоподите, морските плодови, цвеќињата, партиските вработувања и вдомувањата на соросовите платеници не смее да биде на трошок на граѓаните.

Граѓаните од СДС очекуваат 16 илјади денари минмална плата, 30 илјади денари просечна плата, 100 илјади денари плата на лекарите, 600 километри нова автопатска мрежа, 500 километри магистрални патишта и 15% поврат на ДДВ со што секој граѓанин на крајот на годината ќе има 30 илјади денари плус“ се вели во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ.

Би можело да ве интересира

ВМРО-ДПМНЕ: На ДУИ и Талат Џафери помил им е Венко Филипче, отколку животите на граѓаните на Тетово

А1он

ВМРО-ДПМНЕ: Оставката на Венко Филипче не е доволна, потребна е оставка од Заев

А1он

Мизрахи: Кредибилна, непристрасна истрага и одговорност мора да има

А1он

Мицкоски во Битола, Села не ја славеше независноста-бирале кандидати за градоначалници

А1он

ВМРО-ДПМНЕ: Дали Свето Пивара стои зад зградите кај Борис Трајковски и како се поврзани Шилегов и Богоев?

Катерина Павлова-Николовска

ВМРО-ДПМНЕ: Заев и Филипче со кампањата за вакцинација доцнат повеќе од девет месеци

А1он