ВМРО-ДПМНЕ: СДС нема легитимитет да зборува за цената на еврообврзницата

Од:

ВМРО-ДПМНЕ со писмено соопштение реагира на соопштението на Министерството за финансии.

dobivaj vesti na viber

„СДС немаат легитимитет да зборуваат за цената која ја плаќаат за еврообврзницата. Поради нивната антидржавна политичка кампања што ја водеа минатата година, сега граѓаните плаќаат 20 милиони евра повисока кампања.

Благодарение на писмата кои тие како партија ги пишуваа до инвеститорите и ги повикуваа да не ја купуваат еврообврзницата тие ги чинеа македонските граѓани 20 милиони евра.

Ова беше рамно на финансиски тероризам против својата земја.

Сега хипокризијата во СДС го достигна врвот. Сега тие лицемерно изјавуваат дека затоа што се поправила политичката ситуација се намалила каматата. СДС беше причината за кризата. СДС беше партијата која креираше хистерија и тоа беше причината за повисоката камата.

Пазарот на пари беше и тогаш и сега ликвиден, односно има пари, но СДС секогаш е причината поради кои граѓаните скапо плаќаат. Вака ќе биде ситуацијата со пазарот на пари се до следната хистерија која СДС ќе ја предизвика“ се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ.

Би можело да ве интересира

Се судрија директорот на ЈСП и советник на ВМРО-ДПМНЕ: И Господ да ви се јави на сон, ќе дојдете тука да прашате

Кристијан Ландов

ВМРО-ДПМНЕ: Дезертерот Ковачевски кукавички бега од одговори и одговорност

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Стоилковски: Поделени вработувања? Миленици на Антимакедонската СДС во АЕК, на ДУИ во МНР

(ВИДЕО) Стоилковски: Функционерка на СДС ухлебена во АЕК за 55.000 плата

ВМРО-ДПМНЕ: Власта евтино продава вишоци струја во Албанија

Горан Наумовски

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски краде преку албанска фирма на грбот на граѓаните и поскапата струја