ВМРО-ДПМНЕ: Лошите политики на СДСМ во земјоделието само ја зголемуваат сиромаштијата

Од:

„Зоран Заев и Љупчо Николовски единствена реформа во земјоделството што ја воведоа е понижување на земјоделците.

Заев ги излажа земјоделците. Заев и Николовски го клекнаа земјоделието на колена за две години. Земјоделците се жртва на манипулации и лаги на СДСМ. Две години земјоделието само тоне, а земјоделците не можат да ги покријат ни производствените трошоци.

Лошите политики на СДСМ во земјоделието, само ја зголемуваат сиромаштијата, која е во секојдневен пораст.

За стапката на зголемена сиромаштија говори и бројката, дека околу 500.000 граѓани се на прагот на сиромаштија.

СДСМ нема легитимитет да ја води водат државата. Секој сегмент од општеството тоне со оваа неспособна власт. СДСМ мора да си замине, а неговото заминување на власт ќе започне со победа на претседателски избори на Гордана Силјановска Давкова“, се вели во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ на соопштението на СДСМ.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Трипуновски: Трајане, Љупчо, Зоране на земјоделците им е преку глава од вашите криминали и криминалци

Татјана Ташкова

(ВИДЕО) Стоилковски: Дончев и Филипче мора да си поднесат оставки

Татјана Ташкова

Мицкоски на средба со лозарите од Неготино

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Трипуновски: Лозарите имаат реален проблем и тој е креиран од оваа власт

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Стоилковски: Ден Дончев јасно не демантираше дали го знае и дали контактирал со Зоран Милески Кичеец?

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Ѓорѓиевски: Партискиот октопод на Спасовски во МВР доби уште еден крак, функционерот на СДСМ од Бутел Ѓорѓи Котевски

Ана Ололовска