ВИДЕО: Протест на вработените во „Ремонт на Пруги“

Од:

Вработените во „Ремонт на пруги“, фирма која произлезе од Македонски железници продолжија со протестите пред владата, откако , како што велат не е исполнето ниту едно ветување што владините претставници им го дале на средбата пред дваесетина дена.

dobivaj vesti na viber

Тие и понатаму бараат да се раскине купопродажниот договор со фирмата од Бања Лука, враќање на „Ремонт на пруги“ во состав на Македонски железници, и исплата на 12 заостанати плати.

Најавија можна радикализација на протестите со блокада и на железничкиот сообраќај доколку владата не им помогне.

Би можело да ве интересира

Касарната „Илинден“ е можна локација за новиот клинички центар, има политичка усогласеност за реализирање на проектот

Маја Илиевска-Пачемска

Матичните лекари од цела Македонија утре на штрајк пред Министерство за здравство: Ова е нашиот последен крик за спас

Маја Илиевска-Пачемска

МЗ: Започнува организиран скрининг за рана детекција на рак на грло на матка

Ана Ололовска

Сали за поканата до Даниловски, Пановски и Марковски: Не е време за молење туку за засукани ракави

Маја Илиевска-Пачемска

Министерот за здравство ги покани Даниловски, Пановски и Марковски да бидат дел од Комисијата за заразни болести

Катерина Павлова-Николовска

Беким Сали е новиот министер за здравство

Ана Ололовска

Leave a Comment

thirteen + one =