ВИДЕО: Преубавиот Mercedes-Benz CLS Shooting Brake

Од:

Најубавите дизајни на автомобили настануваат на парче хартија, таков е и случајот со Mercedes-Benz CLS Shooting Brake односно караван верзијата.

Направен на основата од купето со 4 врати од 2004 година, со прекрасна линија и изглед.

Mercedes-Benz-CLS_Shooting_Brake_2013_800x600_wallpaper_01

Во продажба се неколку мотори, CLS250 CDI со 262 коњски сили, CLS350 CDI со 302 коњски сили и CLS550 со твин турбо мотор со 402 коњски сили.

Би можело да ве интересира

Летечки автомобил би можел да се најде на пазарот до 2020 година

Емир Латифовиќ

„Голф“ најпродавана марка во Шведска, „Волво“ падна на второ место

Емир Латифовиќ

Моделот „Сузуки Свифт“ за 2017 година ќе има пет врати

Емир Латифовиќ

Ford се откажа од фабриката во Мексико во вредност од 1,6 млрд долари

Емир Латифовиќ

Големите и скапи СУВ модели се побарани во 2016.

Емир Латифовиќ

„Ауди“ во Унгарија произведе милион возила и 30 милиони мотори

Емир Латифовиќ

Leave a Comment

five × 3 =