ВИДЕО: Народна банка објави видео за е-банкарство

Од:

Народната банка објави ново видео од серијалот едукативни анимирани видеа „Со Народната банка во светот на финансиите“, посветено на електронското банкарство.

Народна банка ги изработува видеата со поддршка од Европскиот фонд за Југоисточна Европа (ЕФСЕ).

Видеото е достапно и на официјалните страници на Народната банка на социјалните мрежи (Фејсбук, Твитер, Инстаграм).

Би можело да ве интересира

Народната банка го објави конкурсот за Годишната награда за млади истражувачи за 2021 година

Ана Ололовска

НБ: Девизните средства на државата добиени со задолжувања се чуваат на сметка на НБ, конверзијата се прави во НБ и не значи печатење пари

Ана Ололовска

НБ: Раст на девизните резерви, умерено подобрени трендови на девизниот пазар

Ана Ололовска

Народна банка: Основната каматна стапка и понудата на благајнички записи непроменети

Ана Ололовска

Ангеловска-Бежоска – Галовеј: Соодветната монетарна политика, загарантираната ценовна стабилност и стабилноста на денарот се еден од најцврстите столбови на македонската економија

Ана Ололовска

Народна банка: Девизните резерви месецов со раст од 603,8 милиони евра, се очекува натамошен раст

Ана Ололовска