УЈП ќе постави информативни пултови за мерката за поврат на ДДВ

Од:

Управата за јавни приходи (УЈП) денеска попладне ќе постави пулт „Мој ДДВ“ во Веро 2 Тафталиџе во Скопје, каде граѓаните ќе можат да се информираат за мерката поврат на 15 проценти од пресметаниот ДДВ.

Вакви промоции на Мој ДДВ во наредниот период ќе се случуваат во повеќе градови низ државата, најави УЈП.

Би можело да ве интересира

Царовска и Лукаревска се сретнаа со Организацијата за работодавачи, Кластерот за текстил и ГО

Драган Поповски

Почнува исплатата на повратот на ДДВ, граѓаните што скенирале ќе добијат 3,871 милиони евра

Ана Ололовска

Вработен во УЈП Тетово приведен поради примање поткуп

Драган Поповски

„МојДДВ #МојаНаграда“: Првите 15 најсреќни граѓани добија по 100.000 денари

Предраг Петровиќ

До 15 јануари регистрација и дерегистрација на ДДВ обврзници

Ана Ололовска

Во второто тримесечје скенирани близу 29 милиони фискални сметки, исплатата на поврат на ДДВ во февруари